تبلیغات
یزد - آیت الله شیخ محمدرضا طبسی
چهارشنبه 1 تیر 1390

آیت الله شیخ محمدرضا طبسی

   نوشته شده توسط: سعید    نوع مطلب :مفاخر ،

آیت الله شیخ محمدرضا طبسی معروف به مروج فرزند عباس از عالمان دینی و فقیهان برجسته یزد در اواخر سده سیزده و سده چهارده در 18 شعبان 1324 در مشهد مقدس به دنیا آمد..

زندگینامه:
آیت الله شیخ محمدرضا طبسی معروف به مروج فرزند عباس از عالمان دینی و فقیهان برجسته یزد در اواخر سده سیزده و سده چهارده در 18 شعبان 1324 در مشهد مقدس به دنیا آمد. در طبس تربیت یافت و تحصیلات مقدماتی را گذراند. سپس در پانزده سالگی به مشهد رفت و ادبیات، منطق و سطح را در آنجا گذراند. و آنگاه راهی قم شد تا درس خارج را در قم زیر نظر اساتید بزرگی همچون میرزا جواد آقا ملکی تبریزی و آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حایری یزدی آموخت. بعد راهی نجف اشرف شد و سطوح عالی حوزه را تا مدارج عالی اجتهاد نزد آیات عظام میرزا محمدحسین نایینی، ضیاءالدین عراقی و سید ابوالحسن اصفهانی پیمود.
وی از عده بسیاری از آیات عظام اجازه اجتهاد داشت. ایشان از تعدادی از راویان همچون شیخ عباس قمی و علامه سید محسن امین اجازه روایت دارد. با اینکه امام جماعت حرم حضرت علی (ع) بود به احترام حضرت امام خمینی (ره) نماز خود را تعطیل و در نماز امام شرکت نمود. وی فرزند خود محمدصادق را نیز تقدیم انقلاب اسلامی نموده است. آیت الله طبسی در 25 ربیع الثانی 1425 برابر با 28 دیماه 1363 شمسی وفات یافت و در صحن حرم مطهر معصومه (س) به خاک سپرده شد.

افتخارات: